Get Adobe Flash player

Okna i drzwi aluminiowe

Aluminium jako materiał budowlany charakteryzuje się największą wytrzymałością i trwałością, dodatkowo prawie nie wymaga konserwacji i jest doskonałym izolatorem. Dzięki eleganckiemu profilowi aluminiowemu uzyskujemy maksymalny dostęp światła i wiele zastosowań.

         

Firma „PETECKI” dostarczająca okna i drzwi aluminiowe opiera ich produkcję o systemy Yawal System oraz Reyaners Aluminium oraz innych wg wskazań inwestora lub projektanta.

Systemy te umożliwiają wykonanie okien oraz drzwi z aluminium „zimnego” lub „ciepłego”, które będzie miało dowolne walory użytkowe i funkcje, np mogą to być kwatery stałe, uchylne, obrotowe, przesuwne, uchylno-rozwierane, jako jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, drzwi otwierane do środka i na zewnątrz, na zawiasach nawierzchniowych lub wrębowych, ze szczotką lub progiem, przesuwne automatycznie lub ręcznie. O doborze systemu decydują wymagania w zakresie ochrony cieplnej i akustycznej, natężenie użytkowania oraz specjalne wymagania (konstrukcje dymoszczelne, antywłamaniowe, ognioodporne, kuloodporne, itp.). Dodatkowo oferta okien i drzwi aluminiowych w naszych sklepach w Chorzowie, Bytomiu i Świętochłowicach zawiera bogatą paletę kolorów i wypełnień konstrukcji, takich jak szkło, panele aluminiowe, panele PCV oraz akcesoria, m.in. samozamykacze, pochwyty, itp. Stosowane są jedynie sprawdzone okucia systemowe. Doskonałym rozwiązaniem są otwieracze naświetli lub siłowniki dla okien uchylnych, położonych wysoko, które umożliwiają wygodne otwieranie z poziomu podłogi.

Poniżej prezentujemy szeroką gamę systemów profili aluminiowych:


Systemy profili okienno-drzwiowych firmy Yawal System

TM 62
Trójkomorowy system THERMO MODULAR 62 znajduje zastosowanie w konstruowaniu i wykonywaniu nowoczesnych typów okien i drzwi, witryn, ścianek działowych i wiatrołapów, które wymagają izolacji termicznej. Wykorzystany głównie w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, urzędy, szpitale, banki) oraz w budynkach mieszkalnych do przegród zewnętrznych (okien, drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych).

TM 74
System THERMO MODULAR 74 to trójkomorowy system profili aluminiowych, który stosowany jest przy realizacji okien, witryn, wiatrołapów oraz ścianek działowych o podwyższonej izolacyjności cieplnej.

PI 50
System Profili Izolowanych (PI 50) jako rozbudowany system znajduje zastosowanie w konstruowaniu i wykonywaniu nowoczesnych typów okien i drzwi, witryn, ścianek działowych i wiatrołapów. Taśmy poliamidowe, wzmocnione włóknem szklanym gwarantują właściwości izolujące, zapewniając trwałe i  pewne połączenie.

PBI 50N
Jest to system jednokomorowy bez izolacji termicznej wykorzystywany do zabudowy wewnętrznej. Idealnie nadaje się przy budowie konstrukcji o dużych gabarytach dzięki szerokiej gamie profili, w tym wzmocnionych słupków. Wysokość ścian może dochodzić nawet do 8m wysokości.

PBI 40E
System profili PBI 40E bez izolacji termicznej pozwala tworzyć konstrukcje drzwi i okien, ścianek działowych i ścianek kasowych, które nie potrzebują izolacji termicznej. Stosowany jest do ekonomicznej zabudowy wnętrz, cechujących się wysokim standardem estetycznym i użytkowym.

L 50
System zabudowy loggi i balkonów

DP 94
System drzwi przesuwnych